Video
Gas spring 600X500NX250
Incl. VAT
5-10 business days delivery Trackable international shipping Secure payments
Add to cart
Lägg i kundvagnen
bet alt
  • Info
  • Stock status
    Product IDKS0009
    ManufacturerAGRILIFE
    CharacteristicsStroke length: 250 mm
    Technical specification:
    - length L max: 600
    - cylinder length: 312
    - stroke length mm: 250
    - cylinder end: hole 8.2 mm
    - cylinder diameter: 18
    - rod end: hole 8.2 mm
    - rod diameter: 8
    - force: 500 N
  • Product groups
  • Gas Dampers
  • Reviews
Customers also bought
Door gas spring 340x250N for Valtra, reliable and durable for all types of work.
Stroke length: 125 mm
Add to cart
Info
Gas spring 275x350N for Case IH door window, efficient and reliable.
Stroke length: 85 mm
Safe and efficient shock absorber for 520X500NX200, strong performance.
Stroke length: 200 mm
Gas damper for 501X300N rear window Valmet, perfect for safety and stability.
Stroke length: 206 mm