Video
Gas spring Fendt - F182800202060
Incl. VAT
3-5 business days delivery Trackable international shipping Secure payments
Add to cart
Lägg i kundvagnen
bet alt
  • Info
  • Stock status
    Product ID65406026
    ManufacturerSTABILUS
    CharacteristicsStroke length: 202 mm
    Technical specification:
    - Fits: Windshield
    - Newton: 960
    - A (mm): 500
    - B (mm): 268
    - C (mm): 8
    - D (mm): 8
    - Form: 1
    - d1 (mm): 10
    - d2 (mm): 22
    - Stroke (mm): 202
    - Type/model: Farmer 103, 104, 105, 106, 108
  • Product groups
  • Gas Dampers
  • OEM part no.
  • F182800202060
    134327
  • Reviews
Customers also bought
Door gas spring 340x250N for Valtra, reliable and durable for all types of work.
Stroke length: 125 mm
Add to cart
Info
Gas spring 275x350N for Case IH door window, efficient and reliable.
Stroke length: 85 mm
Safe and efficient shock absorber for 520X500NX200, strong performance.
Stroke length: 200 mm
Gas damper for 501X300N rear window Valmet, perfect for safety and stability.
Stroke length: 206 mm