Video
Gas spring 275X380N
Incl. VAT
5-10 business days delivery Trackable international shipping Secure payments
Add to cart
Lägg i kundvagnen
bet alt
  • Info
  • Stock status
    Product IDKSS884091
    ManufacturerSTABILUS
    Characteristics
    - length L max. 275 mm
    - stroke length 100 mm
    - cylinder end mounting ball
    - rod end mounting ball
    - force 380 N
    - horizontally mounted, e.g. in door
    - with end damping
    - temperature range -30...+80 °C
  • Suitable for models
  • Case IH JX80
    Case IH JX85
    Case IH JX90
    Case IH JX95
    New Holland TD5050
    New Holland TD90D
  • Product groups
  • International-Case IH
    New Holland
  • Reviews
Customers also bought
Quality starter motor for M127, New Ford 2000-7710, easy installation and reliability.
Type: M50G / M127
Installation: Right side
Add to cart
Info
LED spotlight for Valtra, dimensions 165 x 105mm.